Top Stories

saurav

HIKE

13 thoughts on “Nepal ma Mobile phone

  1. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

  2. I just want to tell you that I am just all new to blogging and honestly savored you’re web site. Likely I’m planning to bookmark your blog . You absolutely come with really good well written articles. Thank you for sharing with us your website page.

  3. Well, it was around 18:00 hrs, on the day of Kaag tihar, i tried to call a friend to wish her Birthday,but darn it, i couldn’t get connection even though i tried for about 1 and half hour without break. I tried with both the SIM , NTC and Mero but couldn’t get the damn connection.
    So its simple, both of them Sucks, bunch of mugs running the Cellular Telecommunication. Fire all of them.

  4. i don’t want to advertize Mero Mobile over here … but i’m saving a lot more these days from my fone expenses than when i used to use NTC’s SIM…

    and of course … i’m saving a lot of hair on my head … 😉

  5. KASLEY BHANEKO NTC BHANDA MERO RAMRO BHANERA……..MERO KATI EXPENSIVE CHA…D2 MA KAAM GARNEY LEY MATRA MERO MOBILE BOKNA SAKCHA….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *