Top Stories

Administrator

HIKE

Love, loyalty, or enthusiasm of Women

Love, loyalty, or enthusiasm of Women

512. Love, loyalty, or enthusiasm of Women
Photo By: Niraj Thapa
Posted Date: 15th August, 2012

Photo Description:
Happy Shrawan Sakranti (1 Shrawan 2069) The word Sankranti means transmigration of the Sun from one Rashi (zodiac in Nepali astrology) to other. It is also the beginning of the month. The day when the sun begins to move southwards is called Shrawan Sankranti. In Shravan month, worshipping Lord Shiva increases the auspiciousness of good results.

Camera Specifications:
Camera: Canon EOS 600D
F-stop: f/2
Exposure time: 1/160 sec.
ISO speed: ISO-100
Exposure bias: 0 step
Focal length: 50mm

14 thoughts on “Love, loyalty, or enthusiasm of Women

  1. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

  2. I just want to say I am just new to blogging and really enjoyed this web site. Very likely I’m planning to bookmark your blog post . You certainly have awesome writings. Thanks for revealing your web site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *