Top Stories

Administrator

HIKE

Kids playing behind Chamunda Temple

Kids Playing behind Chamunda Temple

469. Kids playing behind Chamunda Temple
Photo By: Ravi Sharma
Posted Date: 7th October, 2010
Location: Shankhamul

Description:
On the way to Shankhmul, saw some kids playing behind the Chamunda Temple, I hurriedly took my Camera and took this shot. They were so happy when I showed them their picture after taking the shot.

Camera specification: Canon EOS DIGITAL REBEL XS
Shutter speed: 1/50 sec.
Aperture: F/6.3
FL: 20mm
ISO: 200

7 thoughts on “Kids playing behind Chamunda Temple

  1. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

  2. I simply want to mention I am just newbie to weblog and absolutely liked your web site. Most likely I’m likely to bookmark your blog . You actually have superb stories. Thanks for sharing your website.

  3. Thanks Sushmita, Dijup and Shutterbug.

    Yeah definitely photos of children easily find its way to viewer’s hearth…. and its hard to capture the moment correctly as well.

    btw nice caption 😉 hehe …

  4. Photos of children easily find its way to viewer’s heart and people like it. Two major distractions I find in this picture are the cycle at background and the lamp post beside this little girl.

    I think caption should be ‘ Kids playing behind Chamunda Temple and Ravi interrupted’ 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *