Top Stories

Administrator

HIKE

Glowing Narayanhiti Burying Some Dark History

Glowing Narayanhiti Burying Some Dark History

482. Glowing Narayanhiti Burying Some Dark History
Photo By: SURx
Posted Date: 12th November, 2010
Location: Durbar Marg

Description:
The breathtaking Narayanhiti Palace was constructed in the eighteenth century, and has been home to the Shah monarchy for almost two hundred and forty years. Its grandeur has been marveled at for centuries, and with the demise of the monarchy in May of 2008, the public has been given the opportunity to walk in the footsteps of their royal ancestors and explore the world of the privileged.

Source : http://www.nepal.com/blog/a-visit-to-narayanhiti-palace

Camera : Canon EOS 450D
Aperture: F/3.5
Shutter speed: 1/3 sec
FL: 18 mm
ISO: 400

5 thoughts on “Glowing Narayanhiti Burying Some Dark History

  1. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

  2. I simply want to mention I am just newbie to blogging and site-building and truly savored you’re web page. More than likely I’m likely to bookmark your site . You actually come with great well written articles. Cheers for sharing your website page.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *