Top Stories

kailashbuki

HIKE

e-health is confusing :: What should i do?

I don’t know even if this is the right place to post this thing.
Which service encompassed by the term e-health would be good to work on for a database related project(not huge) using php & mysql?
Thanks in advance for your opinion …

4 thoughts on “e-health is confusing :: What should i do?

  1. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

  2. I just want to tell you that I am just new to blogging and certainly savored your website. Almost certainly I’m going to bookmark your blog . You absolutely come with superb articles. With thanks for sharing your website page.

  3. you can go for storing personal health information, diagnosis and medical use of the patient. The information should contain individuals height, weight, BP and other general reading done in any clinical visit. You can focus on a patient visiting a clinic.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *